Podsumowanie Walnego Zebrania Sprawozdawczego

26 stycznia 2019 r. odbyło się Walne Zebranie Sprawozdawcze LKS "Jodła" Przychojec, podczas którego podsumowano działalność klubu w 2018 r.

W Zebraniu uczestniczyli: Zarząd, Zawodnicy, delegacja Koła Gospodyń Wiejskich z Przychojca, Prezes i Skarbnik Ochotniczej Straży Pożarnej w Przychojcu oraz sympatycy drużyny.

Spotkanie rozpoczęło się o godz. 1700. Obrady otworzył Prezes Zarządu LKS „Jodła” Przychojec Władysław Plichta, witając wszystkich i zapoznając z celem Zebrania.

Przewodniczącym Zebrania wybrany został Sekretarz Klubu - Adam Chudy.

Proponowany porządek Zebrania prezentował się następująco:

1. Otwarcie zebrania.
  2. Wybór Przewodniczącego Zebrania i Protokolanta.
  3. Przyjęcie porządku zebrania.
  4. Podjęcie uchwały w sprawie sposobu głosowania.
  5. Sprawozdanie z działalności Klubu i Zarządu w roku 2018.
  6. Podjęcie uchwały w sprawie wyboru Komisji Mandatowo-Skrutacyjnej.
  7. Sprawozdanie Komisji Rewizyjnej.
  8. Podjęcie uchwały w sprawie udzielenia absolutorium Zarządowi za rok 2018.
  9. Zapytania i wolne wnioski.

Wobec braku wniosków o zmianę porządku obrad przystąpiono do jego realizacji. Walne Zebranie Sprawozdawczo-Wyborcze podjęło decyzję o głosowaniu jawnym - była do decyzja jednogłośna.

Sprawozdanie z działalności Klubu i Zarządu w roku 2018 przedstawił Prezes Władysław Plichta. W wystąpieniu poinformował o działaniach w zakresie szkolenia, uczestniczenia w rozgrywkach ligowych oraz występach w turniejach piłkarskich. Omówił także zaangażowanie się Klubu w działania z zakresu przeciwdziałania uzależnieniom i patologiom społecznym. Podkreślił aktywność klubu w zakresie pozyskiwania środków zewnętrznych, wskazując Sekretarza Klubu - Adama Chudego, jako lidera w tego rodzaju działalności. Dzięki udziałowi w Projekcie "NAWIGATOR" klub zakupił profesjonalny grill gazowo-węglowy, bezprzewodowy głośnik z mikrofonem oraz sprzęt sportowy.

W wyniku starań Sekretarza "Jodły" – Adama Chudego, klub pozyskał także nowy, wysokiej klasy sprzęt medyczny, dzięki któremu zabezpieczenie zawodów sportowych będzie stało na jeszcze wyższym poziomie. Dzięki wsparciu ze strony Sponsora, zakupiono: Plecak Medyczny Paramedyk Tactical MED z wyposażeniem oraz Nosze ratownicze MEDOTTI.

Przed rozpoczęciem sezonu 2018/2019 Członek Zarządu Franciszek Sarzyński pozyskał sponsora, który ufundował komplet strojów dla drużyny (koszulki, spodenki, getry).

W dalszej części Zebrania Przewodniczący  zaproponował powołanie 3-osobowej Komisji Mandatowo-Skrutacyjnej i poprosił o zgłaszanie kandydatur. Na członków Komisji zgłoszono kandydatury:

1. Wiesława Cybulaka
  2. Mariana Kamińskiego
  3. Franciszka Sarzyńskiego

Zgłoszone osoby wyraziły zgodę na kandydowanie.

Sprawozdanie Komisji Rewizyjnej w zakresie oceny pracy Zarządu za rok 2018 przedstawił - w imieniu Komisji - Prezes Władysław Plichta. Zapoznał on zebranych z zakresem działania Komisji, a także z charakterystyką i oceną finansów oraz dokumentacji Klubu. Pozytywnie została oceniona współpraca między Zarządem a Komisją Rewizyjną. Kończąc swoje wystąpienie odczytał wniosek Komisji Rewizyjnej do Walnego Zebrania o udzielenie absolutorium Zarządowi za 2018 r.

Sprawozdanie Komisji Mandatowo-Skrutacyjnej złożył Wiesław Cybulak, wybrany Przewodniczącym Komisji. Poinformował on obecnych na sali, że Zebranie jest prawomocne i zdolne do podejmowania uchwał.

W następnej kolejności Przewodniczący Zebrania zarządził głosowanie ws. podjęcia uchwały o udzieleniu absolutorium Zarządowi za działalność w minionym roku.

Walne Zebranie jednogłośnie zdecydowało o udzieleniu absolutorium.

W wolnych wnioskach omówiono wyzwania, jakie stoją przed klubem i miejscowością w 2019 r. - organizacja turniejów piłkarskich oraz docelowa impreza - Dożynki Gminne.

Powiązana galeria: