Losowanie eliminacji Pucharu Wójta - Edycja 2019

28 marca br. w Urzędzie Gminy Leżajsk odbyło się spotkanie przedstawicieli klubów piłkarskich z terenu Gminy Leżajsk, którego celem było omówienie najważniejszych kwestii związanych z organizacją turnieju oraz rozlosowaniem grup eliminacyjnych.

Turniej finałowy rozegrany zostanie 7 lipca na stadionie w Przychojcu. Obrońcą tytułu jest "Staromieszczanka" Stare Miasto

W w/w spotkaniu uczestniczyli:

• Zdzisław Janeczko - Urząd Gminy Leżajsk
  • Mateusz Czerwonka - "Victoria" Giedlarowa
  • Mateusz Heliniak - "San" Wierzawice
  • Tomasz Wojdyła - "Sokół" Hucisko
  • Adam Chudy - "Jodła" Przychojec

Reprezentant organizatora - Adam Chudy ("Jodła" Przychojec) - omówił najważniejsze zapisy regulaminu.

W dalszej kolejności przystąpiono do losowania grup eliminacyjnych:

Wyniki losowania:

„San” Wierzawice

„Orzeł” Biedaczów

„Sokół” Hucisko

„Azalia” Brzóza Królewska

„Victoria” Giedlarowa

Wolny los

Najważniejsze zapisy regulaminu:

Organizatorzy:

• Gmina Leżajsk
  • LKS „Jodła” Przychojec

Miejsce i termin.

• Stadion Sportowy LKS „Jodła” Przychojec
  • Finał turnieju rozegrany zostanie w dniu 7 lipca 2019 r.

Warunki uczestnictwa:

1. W turnieju uczestniczą kluby z terenu Gminy Leżajsk.
  2. W zawodach uczestniczą wyłącznie zawodnicy danego klubu uprawnieni do gry w sezonie 2018 – 2019. Obowiązuje lista zgłoszenia zawodników do PZPN (jak w meczach ligowych).
  3. W trakcie rozgrywek zawodnicy zobowiązani są do posiadania dokumentów tożsamości celem przedstawienia drużynie przeciwnej bądź organizatorom.

System rozgrywek

1. W turnieju finałowym wystąpią cztery drużyny.
  2. Bez eliminacji zagra obrońca tytułu – „Staromieszczanka” Stare Miasto oraz gospodarz turnieju – LKS „Jodła” Przychojec.
  3. Pozostałe drużyny zostaną w drodze losowania podzielone na dwie grupy (2- oraz 3- zespołowe), w ramach których zmierzą się systemem „każdy z każdym”. Eliminacje rozegrane zostaną do dnia 30 czerwca 2019 r. Do turnieju finałowego awansują zwycięzcy grup.
  4. Dopuszcza się uznanie jako eliminacji meczu rozegranego w ramach rozgrywek ligowych w rundzie wiosennej sezonu 2018 – 2019.
  5. O kolejności miejsc w turnieju eliminacyjnym decyduje ilość zdobytych punktów. Przy równej ilości punktów uzyskanych przez dwie drużyny, o zajętym miejscu kolejno decydują:
  • ilość punktów zdobyta w meczach między zainteresowanymi drużynami,
  • korzystniejsza różnica bramek we wszystkich rozegranych meczach w eliminacjach,
  • większa ilość strzelonych bramek we wszystkich rozegranych meczach w eliminacjach,

Obowiązują przepisy gry piłki nożnej z zastrzeżeniem, że dopuszcza się zwiększoną ilość zmian, tj. maksymalnie 6 w trakcie meczu /bez zmian powrotnych/.

Turniej finałowy zostanie rozegrany systemem „gospodarz turnieju – zwycięzca grupy A” oraz „obrońca tytułu – zwycięzca grupy B”. Zwycięzcy zmierzą się w finale, zaś pokonani rozegrają mecz o 3. miejsce.

Mecze będą trwać 2 x 20 minut.

Powiązana galeria: