Walne Zebranie Sprawozdawczo-Wyborcze: relacja

Walne Zebranie Sprawozdawczo-Wyborcze to jedno z najważniejszych wydarzeń, podczas którego Zarząd przedstawia informację ze swojej działalności za okres mijającej kadencji.

Takie Zebranie, dot. funkcjonowania „Jodły” w latach 2016-2020 odbyło się 15 lutego br. Zorganizowane zostało w Remizie OSP, a udział w nim wzięli m.in. Sołtys Adam Chudy, delegacja OSP Przychojec oraz członkinie KGW z Przychojca. Nie mogło zabraknąć także zawodników oraz kibiców "Jodły".

Spotkanie rozpoczęło się o godz. 17:00. Obrady otworzył Prezes Zarządu LKS „Jodła” Przychojec Franciszek Sarzyński, witając obecne osoby i zapoznając z celem Zebrania. W dalszej kolejności wybrani zostali Przewodniczący Zebrania (Adam Chudy) oraz Protokolant (Franciszek Sarzyński). Zgłoszono ponadto kandydatów do Komisji Skrutacyjnej.

Przyjęto następujący Porządek Zebrania:

1. Otwarcie Zebrania.
  2. Wybór Przewodniczącego Zebrania i Protokolanta.
  3. Przyjęcie porządku Zebrania.
  4. Podjęcie uchwały w sprawie sposobu głosowania.
  5. Sprawozdanie z działalności Klubu i Zarządu w kadencji 2016-2020, ze szczególnym uwzględnieniem roku 2019.
  6. Podjęcie uchwały w sprawie wyboru Komisji Mandatowo-Skrutacyjnej.
  7. Podjęcie uchwały w sprawie udzielenia absolutorium ustępującemu Zarządowi.
  8. Podjęcie uchwały w sprawie wyboru Zarządu na kadencję 2020-2024.
  9. Podjęcie uchwały w sprawie wyboru Komisji Rewizyjnej na kadencję 2020-2024.
  10. Przyjęcie regulaminu korzystania z boiska sportowego.
  11. Zapytania i wolne wnioski.

Sprawozdanie z działalności Zarządu, ze szczególnym uwzględnieniem roku 2019, przedstawił Prezes Franciszek Sarzyński. W swoim wystąpieniu poinformował on o perturbacjach związanych z oczekiwaniem na zmianę wpisu w Krajowym Rejestrze Sądowym w związku z rezygnacją złożoną w marcu 2019 r. przez dotychczasowego Prezesa Zarządu. Podziękował zaangażowanym osobom za podjęcie działań, które pozwoliły przetrwać ten trudny czas.

Poinformował także o uregulowaniu spraw związanych z utrzymaniem płyty boiska oraz budynku klubowego.

Przypomniał również o zmianach, jakie zaszły w infrastrukturze obiektu:

• utwardzony został parking przy szatniach dla zawodników oraz położono kostkę wzdłuż budynku aż do wiaty tanecznej
  • gruntowny remont przeszedł budynek klubowy, szczególnie szatnia dla sędziów, gdzie zamontowane zostały nowe meble wraz z wyposażeniem kuchennym (lodówka, kuchnia indukcyjna, zmywarka, piekarnik oraz kuchenka mikrofalowa)
  • po przeniesieniu pralki zwolniło się miejsce w szatni gości, gdzie zamontowana została toaleta. Elewacja budynku została odnowiona i odmalowana, wymieniono drzwi zewnętrzne, okute zostały także kominy i wymieniona podbitka dachowa
  • na tylnej ścianie wiaty tanecznej zamontowano pleksę chroniącą przed wiatrem, wymieniono ponadto drewniane elementy na scenie dla zespołów muzycznych.

Podkreślił także rekordową liczbę wydarzeń sportowo-kulturowych, jakie miały miejsce na stadionie w Przychojcu, w których „Jodła” brała udział:

• Bezalkoholowy Piknik Rodzinny (9 czerwca)
  • Święto Kwitnącej Lipy (30 czerwca)
  • Turniej o Puchar Wójta Gminy Leżajsk w piłce nożnej + Jubileusz 40-lecia klubu (7 lipca)
  • Turniej Oldbojów (28 lipca)
  • Dożynki Gminne (18 sierpnia)

Na zakończenie poinformował o najważniejszych planach i zamierzeniach na przyszłość: budowie oświetlenia technicznego płyty boiska oraz budowie trybuny dla kibiców.

Sprawozdanie rzeczowo-finansowe z lat 2016-2020 przedstawił Skarbnik Jan Szostak. Poinformował on zebranych o wysokości budżetu klubu w omawianym okresie, a także o pozasportowej aktywności „Jodły”: organizacji bezalkoholowych pikników rodzinnych oraz udziale w projekcie Nawigator, dzięki któremu pozyskano grill gazowo-węglowy oraz bezprzewodowy głośnik z mikrofonem. Dodał, że dzięki operatywności członków Zarządu klub otrzymał nieodpłatnie profesjonalne nosze ratownicze, plecak medyczny oraz komplet strojów sportowych.

Przypomniał ponadto, że w 2019 r. klub świętował jubileusz 40-lecia istnienia, połączony z organizacją Turnieju Finałowego o Puchar Wójta Gminy Leżajsk w Piłce Nożnej.

Po odczytaniu sprawozdania Komisji Rewizyjnej Przewodniczący Zebrania zarządził głosowanie ws. udzielenia absolutorium ustępującemu Zarządowi. Obecni jednogłośnie zagłosowali na jego udzieleniem.

Dalsza część Zebrania to wybór Zarządu oraz Komisji Rewizyjnej na lata 2020-2024.

Zarząd:

• Prezes Zarządu: Franciszek Sarzyński
  • Wiceprezes Zarządu: Piotr Kaczor
  • Skarbnik: Jan Szostak
  • Sekretarz: Adam Chudy
  • Członkowie Zarządu: Łukasz Kaczor, Krystian Sarzyński, Patryk Marcinowski, Daniel Ćwikła

Komisja Rewizyjna:

• Przewodniczący: Norbert Dorocicz
  • Wiceprzewodniczący: Marcin Zawadzki
  • Członek: Radosław Zagaja

W kolejnym punkcie Przewodniczący Zebrania zapoznał uczestników z przygotowanym projektem regulaminu korzystania z boiska sportowego. Posiadanie w/w dokumentu jest jednym z niezbędnych elementów każdego klubu, w związku z powyższym zasadne jest jego przyjęcie. Projekt regulaminu został pozytywnie zatwierdzony przez Prezesa Zarządu i Skarbnika oraz finalnie został przyjęty Uchwałą Walnego Zebrania.

Po krótkiej dyskusji nt. dalszej przyszłości klubu Zebranie zostało oficjalnie zakończone a osoby obecne zaproszone do wspólnego poczęstunku.

Powiązana galeria: