Walne Zebranie Sprawozdawcze

Walne Zebranie Sprawozdawcze to cykliczny coroczny punkt, który pojawia się wraz z początkiem nowego roku kalendarzowego. Zarząd klubu przedstawia wówczas relację ze swojej działalności za minione 12 miesięcy.

Podsumowanie roku 2016 miało niezwykłą oprawę. Zorganizowane zostało w Remizie OSP, a udział w nim wzięli m.in. Sołtys Franciszek Szewczyk, delegacja OSP Przychojec - Rafał Słotwiński, Jerzy Kołcz, Ryszard Ćwikła oraz członkowie zaprzyjaźnionego KGW z Malenisk - Ewelina Cebula, Anna Golik, Sławomir Cebula oraz Grzegorz Cebula. Nie mogło zabraknąć także zawodników oraz kibiców "Jodły".

Spotkanie rozpoczęło się o godz. 16:00. Obrady otworzył Prezes Zarządu LKS „Jodła” Przychojec Władysław Plichta, witając wszystkich i zapoznając z celem Zebrania.

W dalszej kolejności wybrani zostali Przewodniczący Zebrania (Władysław Plichta) oraz Protokolant (Adam Chudy). Zgłoszono ponadto kandydatów do Komisji Skrutacyjnej, którymi zostali: Robert Stawarz, Wiesław Cybulak oraz Jerzy Kołcz.

Sprawozdanie z działalności Klubu i Zarządu w roku 2016 przedstawił Sekretarz Klubu Adam Chudy. W wystąpieniu poinformował o działaniach w zakresie szkolenia, uczestniczenia w rozgrywkach ligowych oraz występach w turniejach piłkarskich. Omówił także zaangażowanie się Klubu w działania z zakresu przeciwdziałania uzależnieniom i patologiom społecznym. Podziękował także KGW z Malenisk za dotychczasową niezwykle owocną współpracę oraz poinformował o wspólnych zamierzeniach "Jodły" i KGW oraz Zespołu "Malina", jakie są planowane na najbliższy rok.

W imieniu Komisji Rewizyjnej sprawozdanie odczytał Robert Stawarz. Zapoznał on zebranych z zakresem działania Komisji, a także z charakterystyką i oceną finansów oraz dokumentacji Klubu. Pozytywnie została oceniona współpraca między Zarządem a Komisją Rewizyjną. Kończąc swoje wystąpienie zwrócił się z wnioskiem do Walnego Zebrania o udzielenie absolutorium ustępującemu Zarządowi.

Podczas dyskusji głos zabrał Naczelnik OSP Przychojec Jerzy Kołcz, który podziękował za zaproszenie na spotkanie oraz podsumował bardzo udaną współpracę OSP z klubem sportowym w 2016 r. Zadeklarował także wspieranie kolejnych inicjatyw podejmowanych na rzecz mieszkańców Przychojca.

Rok 2016 podsumował także Sołtys Franciszek Szewczyk. Pogratulował zawodnikom oraz Zarządowi wyników sportowych, szczególnie sukcesów w turniejach piłkarskich.

W następnej kolejności Przewodniczący Zebrania zarządził głosowanie ws. podjęcia uchwały o udzieleniu absolutorium ustępującemu Zarządowi - obecni na Zebraniu jednomyślnie zagłosowali za udzieleniem absolutorium.

Na zakończenie obrad niezwykle miłą niespodziankę przygotowali członkowie KGW Maleniska, którzy na ręce Prezesa Władysława Plichty złożyli słodki upominek. Piękny gest, który z pewnością zostanie na długo w pamięci uczestników...

Powiązana galeria: