Komunikat Podkarpackiego ZPN ws. zakończenia sezonu 2019/2020 oraz rozpoczęcia sezonu 2020/2021

Wydział Gier Podkarpackiego Związku Piłki Nożnej informuje, że w dn. 08.05.2020 r. Zarząd Podkarpackiego ZPN podjął Uchwałę (nr 21/V/2020) dot. zakończenia rozgrywek IV ligi i niższych klas rozgrywkowych z uwzględnieniem klasyfikacjipo dotychczas rozegranych meczach.

Zgodnie z treścią Uchwały, zespoły zajmujące miejsca premiowane awansem uzyskują promocję do wyższej klasy rozgrywkowej, natomiast drużyny sklasyfikowane w strefie spadkowej nie spadają do niższej klasy rozgrywkowej, z zastrzeżeniem,że zespoły te mogą zrezygnować z przywileju utrzymania się w wyższej klasie rozgrywkowej, pod warunkiem złożenia pisemnej deklaracji gry w niższej klasie rozgrywkowej do dnia 20.05.2020 r.

Pełna treść Uchwały dostępna jest poniżej.

W związku z dużą liczebnością klas rozgrywkowych na sezon 2020/2021, opracowywane są warianty umożliwiające dostosowanie optymalnego terminarza rozgrywek.

Poniżej znajdują się proponowane warianty rozgrywek.

Decyzję co do ostatecznego kształtu rozgrywek w s. 2020/2021 podejmą Wydział Gier Podkarpackiego ZPN (dla IV ligi oraz rozgrywki na terenie działania OZPN Krosno oraz OZPN Jarosław) oraz Komisje Gier Podokręgów w Stalowej Woli, Dębicy i Rzeszowie po konsultacji z klubami. (dla niższych lig terytorialnie przynależnych)

Źródło: http://podkarpackizpn.pl