"Jodła" świętowała 40-lecie

5 lipca 1979 r. to symboliczna data dla fanów piłki nożnej w Przychojcu - tego dnia w Radzie Wojewódzkiej Zrzeszenia LZS w Rzeszowie został zarejestrowany Ludowy Zespół Sportowy w Przychojcu.

Po niemal równo 40 latach - 7 lipca 2019 r. "Jodła"  świętowała jubileusz 40-lecia istnienia, połączony z organizacją Turnieju Piłkarskiego o Puchar Wójta Gminy Leżajsk.

Rozgrywki sportowe zgromadziły najlepsze drużyny w Gminie Leżajsk, zaś same zawody stały na bardzo wysokim poziomie. Nie zabrakło także licznie zgromadzonych kibiców, którzy mocno dopingowali swoich ulubieńców.

Po zakończeniu części sportowej miały miejsce uroczystości jubileuszowe. Wzięli w nich udział m.in.:

• Krzysztof Sobejko - Wójt Gminy Leżajsk
  • Jerzy Paul - Poseł na Sejm RP
  • Krzysztof Trębacz - Członek Zarządu Powiatu Leżajskiego
  • Józef Kornatowski - Prezes Podokręgu Piłki Nożnej w Stalowej Woli
  • Józef Krzywonos - Przewodniczący Podkarpackiego Zrzeszenia LZS

Jako pierwszy o zabranie głosu został poproszony Krzysztof Sobejko - Wójt Gminy Leżajsk. Pogratulował on gospodarzom pięknego jubileuszu oraz życzył kolejnych udanych lat naznaczonych sukcesami sportowymi. Pogratulował także "Sokołowi" Hucisko zwycięstwa w tegorocznej edycji Pucharu Wójta.

Okazały puchar na ręce Franciszka Sarzyńskiego przekazał Jerzy Paul - Poseł na Sejm RP. Przypomniał minione lata i ciekawe pojedynki "Jodły" z ligowymi rywalami, które miał okazję oglądać. Wyraził także nadzieję, że po latach przerwy "Jodła" powróci do A-klasy.

W dalszej części jubileuszu Zarząd w szczególny sposób uhonorował osoby, które w ostatnich latach wybitnie zasłużyły się dla klubu. Specjalne podziękowania otrzymał Krzysztof Sobejko - Wójt Gminy Leżajsk, który podziękował za wyróżnienie oraz zapewnił o dalszym wspieraniu klubu. Franciszek Sarzyński oraz Adam Chudy wręczyli mu także spersonalizowaną koszulkę z nazwiskiem oraz herbem "Jodły" w uznaniu dotychczasowych zasług.

Wyróżniono także 3 zawodników, którzy przez całą, wieloletnią karierę, w szczególny sposób wspierali klub (i nadal wspierają) zarówno na niwie sportowej jak i organizacyjnej: Jana SzostakaKrzysztofa Plichtę oraz Łukasza Kaczora. Wszyscy wymienieni przez wiele lat skutecznie łączą grę z pełnieniem różnorakich funkcji w Zarządzie i Komisji Rewizyjnej oraz dbają o stadion, budynek klubowy i jego otoczenie.

Podziękowania i pamiątkową paterę otrzymał również wieloletni Prezes "Jodły" - Władysław Plichta. W krótkim przemówieniu podsumował on swoją wieloletnią pracę na rzecz klubu, której początki sięgają wczesnych lat 80-tych.

Jako kolejny głos zabrał Józef Kornatowski - Prezes Podokręgu Piłki Nożnej w Stalowej Woli. Dołączył się do gratulacji złożonych przez jego przedmówców oraz wręczył odznaczenia "Zasłużony dla Podkarpackiego ZPN".

Otrzymali je:

Adam Chudy, Ryszard Jandziński, Łukasz Kaczor, Piotr Kaczor, Marian Kamiński, Paweł Kowalczyk, Lesław Kuczek, Krzysztof Marcinowski, Adam Leja, Szymon Pazdan, Dominik Plichta, Krzysztof Plichta, Arkadiusz Proń, Franciszek Sarzyński, Krystian Sarzyński, Krzysztof Sobejko oraz Jan Szostak.

Józef Krzywonos - Przewodniczący Podkarpackiego Zrzeszenia LZS odznaczył osoby zasłużone dla Podkarpackiego Zrzeszenia LZS.

Decyzją Krajowego Zrzeszenia LZS w Warszawie odznaki "Zasłużonego Działacza LZS " otrzymali:

• Dominik Plichta
  • Krzysztof Plichta
  • Arkadiusz Proń
  • Jan Szostak

Decyzją Prezydium Podkarpackiego Zrzeszenia LZS wręczono także:

"Złote Honorowe Odznaki LZS":

• Grzegorz Bąk
  • Adam Chudy
  • Dominik Drożdżal
  • Piotr Kaczor
  • Paweł Kowalczyk

"Srebrne Honorowe Odznaki LZS":

• Łukasz Kaczor
  • Szymon Pazdan
  • Franciszek Sarzyński
  • Krystian Sarzyński
  • Marcin Zawadzki
  • Paweł Żuraw

"Brązowe Honorowe Odznaki LZS":

• Oskar Bąk
  • Tomasz Chmura
  • Marcin Czarniecki
  • Piotr Czarniecki
  • Norbert Dorocicz
  • Piotr Krzaczkowski
  • Lesław Kuczek
  • Daniel Kusy
  • Arkadiusz Kwieciński
  • Tomasz Leśko
  • Marcin Ładak
  • Krzysztof Marcinowski
  • Patryk Marcinowski
  • Paweł Raźnikiewicz
  • Maciej Świeżawski
  • Paweł Zawada

Na zakończenie Franciszek Sarzyński oraz Adam Chudy wręczyli 40 pamiątkowych medali na 40-lecie klubu dla osób zasłużonych w historii klubu oraz w bieżącym funkcjonowaniu zespołu.

______________________________________________________________________________________

Zarząd Klubu składa wyrazy wdzięczności dla osób, firm i instytucji, które wsparły organizację uroczystości jubileuszowych oraz Turnieju Piłkarskiego o Puchar Wójta Gminy Leżajsk.

Partnerzy i sponsorzy:

• Krzysztof Sobejko - Wójt Gminy Leżajsk
  • Adam Chudy - Sołtys Przychojca
  • Aleco Leżajsk Sp. z o.o. Marian Kamiński
  • P.P.H.U. San-Torf S.C. Kopalnia Torfu i Piasku Władysław Wanat
  • Marcin Sobota
  • LuxLike Agnieszka Dąbek, Franciszek Sarzyński
  • Move360 Fabryka Reklamy Marcin Wołoch
  • LGD Stowarzyszenie "Region Sanu i Trzebośnicy"
Powiązana galeria: