Zapowiedź 8. kolejki

Runda jesienna B-klasy jest już na finiszu. Do rozegrania zostały zaledwie 2 serie spotkań. Istotne dla układu w tabeli mogą okazać się mecze w Giedlarowej ("Victoria" vs. "Advit") oraz w Biedaczowie ("Orzeł" vs. "Jodła").

KS Łukowa - Kłyż Tarnogóra

Gospodarze - chcąc pozostać w walce o czołowe lokaty - muszą wywalczyć komplet punktów. Kolejna strata może okazać się bardzo kosztowna. Okazja do triumfu nadarza się wyjątkowa - "Kłyż" do tej pory nie radził sobie zbyt dobrze na wyjazdach.

Victoria Giedlarowa - Advit Łętownia

Lider z Łętowni zagra na trudnym terenie w Giedlarowej. "Victoria" to zespół, który dość dobrze radzi sobie z czołowymi drużynami (wygrana z "Sanem" Wierzawice, remis na wyjeździe z "Sokołem" Hucisko). Wygrana gospodarzy sprawi, że odrobią oni stratę punktową do czołówki tabeli. Z kolei zwycięstwo gości mogłoby - przy korzystnym układzie pozostałych meczów - pozwolić im na samodzielne objęcie 1. miejsca.

Wólczanka Wólka Grodziska - Sokół Hucisko

Po piorunującym początku sezonu lekki spadek formy zaliczyli zawodnicy "Sokoła". Zwyciężanie przychodzi im z coraz większym trudem, ale tym razem powinni sięgnąć po komplet punktów. "Wólczanka" to młody zespół, który ciągle zbiera ligowe doświadczenie. Czy będą w stanie zatrzymać Bartłomieja Kołodzieja i spółkę? Na to z pewnością liczą pozostałe drużyny.

Orzeł Biedaczów - Jodła Przychojec

"Orzeł" to zespół, który wyjątkowo "pasuje" podopiecznym trenera Dominika Plichty. Przynajmniej tak było do tej pory. Kibice obu drużyn z pewnością pamiętają wiosenne starcie obu drużyn, w którym "Jodła" zwyciężyła 6:1, a piorunując wejście w II połowie zaliczył Łukasz Kaczor, strzelec 2 bramek.

Ten wynik to już historia. Gospodarze jesienią to zupełnie inna drużyna, na której przejechali się już m.in. zawodnicy z Tarnogóry, Giedlarowej czy Wólki Grodziskiej. Miejscowi słyną ze świetnie zorganizowanej gry defensywnej (zaledwie 6 straconych bramek). "Jodła" z kolei znacząco poprawiła skuteczność w ataku. Zapowiada się więc ciekawe widowisko...