Czy B-klasę czego reorganizacja?

Niezwykle istotne informacje dla B-klasowych drużyn z wszystkich grup pojawiły na stronie internetowej oraz profilu na Facebooku Podokręgu Stalowa Wola.

Zasady awansów i spadków (kliknij TUTAJ)

Uchwała Zarządu Podokręgu Stalowa Wola w sprawie „Zasad awansu i spadków w sezonie 2016/2017" w Podokręgu Piłki Nożnej Stalowa Wola:

SEZON - 2017/2018

1. Klasa „O” - 18 drużyn

2. Klasa „A” gr.1 i „A” gr.2 – po 16 drużyn

3. Klasa „B” gr.1,2,3,4 : – ilość grup w zależności od ilości drużyn / terytorialnie

• Lub 3 grupy Klasy „B” – terytorialnie, by grupy liczyły od 12-14 drużyn

4. Przed sezonem 2017/2018 – przed ustaleniem Regulaminu Awansu i Spadków Kluby zdecydują czy w sezonie 2018/2019 są za utrzymaniem : Klasa „O”- 18 drużyn , Klasa „A” – 16 drużyn.

Te komunikaty świadczą o tym, że Zarząd Podokręgu poważnie zastanawia się nad zmniejszeniem liczby grup rozgrywkowych na poziomie B-klasy. Nie ma jednak się co dziwić, że takie dyskusje toczą się na Zarządzie. Jeśli popatrzeć na liczbę zespołów w poszczególnych grupach to widać, że jeżeli w najbliższej przyszłości nic się nie zmieni (czyt. - nie pojawią się nowe zespoły na piłkarskiej mapie Podokręgu lub co gorsza - dojdzie do wycofania zespołu/zespołów z rozgrywek) to nieuniknione są zmiany, o których mowa wyżej.

Grupa I   - 12 drużyn (kliknij: tabela ligowa)

Grupa II  - 12 drużyn (kliknij: tabela ligowa)

Grupa III - 10 drużyn (kliknij: tabela ligowa)

Grupa IV - 10 drużyn (kliknij: tabela ligowa)

Ostateczne decyzje jeszcze nie zapadły, nadal trwają rozmowy wśród działaczy piłkarskich i należy wyczekiwać kolejnych komunikatów.

Pierwsze wnioski nasuwają się samoistnie - sytuacja wszystkich amatorskich klubów robi się coraz trudniejsza. Z sezonu na sezon pojawiają się problemy kadrowe, związane przede wszystkim z migracją zawodników (praca za granicą, wyjazd na studia itp.). To wszystko skutkuje tym, że pojawiają się już sytuacje, że drużyny - z powodu nieskompletowania zespołu - zmuszone są wycofać się z rozgrywek.

Nie tak dawno głośno było o drużynie "Orzeł" Rudnik, występującej w Klasie Okręgowej:

Zarząd Klubu MKS "ORZEŁ" informuje, że na Nadzwyczjanym Wyborczym Zgromadzeniu Członków Klubu podjęto decyzję o wycofaniu z rozgrywek drużyn seniorów i juniorów w sezonie 2016/2017 (więcej - kliknij TUTAJ).

Informacja Zarządu Klubu
"Zarząd Klubu Sportowego w Rudniku nad Sanem informuje , że w dniu 20.08.2016 r. odbyło się spotkanie Zarządu z rodzicami grupy sportowej juniorów. Spotkanie było poświęcone aktualnej sytuacji organizacyjnej i finansowej Klubu. Omówiono powody wycofania drużyn z rozgrywek jak też cele na najbliższy okres"
(więcej - kliknij TUTAJ).

Jeżeli już drużyny z "okręgówki" dotykają takie kłopoty to nie ma się co dziwić, że zespoły z niższych lig także przechodzą przez trudny okres. Czas pokaże, czy są to tylko przejściowe trudności czy - niestety - nowy trend wpisujący się w rzeczywistość futbolową regionu...