Jodła Przychojec Gospodarze

Dominik Rup

Adam Chudy Opieka medyczna

21.08.2017

"Kłyż" Tarnogóra to pierwszy rywal "Jodły" w zreformowanych rozgrywkach B-klasy sezonu 2017/2018.

Już w pierwszych minutach meczu zarysowała się przewaga gospodarzy, którzy raz za razem nękali bramkarza przyjezdnych.

18' minuta to świetna okazja na otworzenie wyniku - Szymon Pazdan przymierzył z rzutu wolnego, trafiając w poprzeczkę! Wraz z upływem czasu zarysowywała się coraz wyraźniejsza przewaga miejscowych (okazje mieli n.in. Franciszek Sarzyński, Krzysztof Plichta, Szymon Pazdan i Jakub Korchowiec).

38' minuta to jedna z nielicznych szans "Kłyżu" - ze strzałem napastnika poradził sobie Łukasz Kaczor, który od początku sezonu przygotowawczego prezentuje równą i wysoką formę.

W końcowych minutach pierwszej części gry gospodarze mieli rzut wolny w okolicach pola karnego - Szymon Pazdan trafił w słupek!

Szansę debiutu otrzymał także wypożyczony z "Sokoła" Hucisko Dominik Rup, który zmienił Jakuba Korchowca.

Upragnioną bramkę miejscowi zdobyli po przerwie. Po raz kolejny świetnie z rzutu wolnego przymierzył Szymon Pazdan. Bramkarz "Kłyżu" z najwyższym trudem sparował piłkę do boku, dopadł do niej Krzysztof Plichta i umieścił w bramce!

1:0 (57' minuta) - Krzysztof Plichta

65' minuta to jedna z nielicznych okazji przyjezdnych - uderzenie z dystansu Łukasz Kaczor wybronił bardzo pewnie.

Gospodarze nie zwalniali tempa, raz za razem nękając golkipera gości - z dystansu uderzył Krzysztof Plichta, zaś z rzutu wolnego świetnie przymierzył Franciszek Sarzyński - Patryk Grab efektownie obronił ten strzał.

"Jodła" kontrolowała przebieg spotkania i dowiozła wynik do końca. Rezultat mógł być jeszcze bardziej okazały, gdyby arbiter podyktował 2 ewidentne rzuty karne dla "Jodły". Nie zmienia to jednak faktu, że gospodarze z przebiegu spotkania byli zespołem zdecydowanie lepszym i zasłużenie zdobyli komplet punktów.