Autor:

Admin

Utworzono:

08.06.2017

Pewne, wysokie zwycięstwo było zawodnikom z Przychojca niezwykle potrzebne. Po pechowych porażkach 0:1 w trzech ostatnich potyczkach taki rezultat z pewnością wzmocnił morale podopiecznych trenera Dominika Plichty.

W 8' minucie szansę na otworzenie wyniku miał Mariusz Płoszaj, który ładnie przymierzył z dystansu. Golkiper gospodarzy z niemałym trudem zatrzymał do uderzenie.

10' minuta to bramkowa akcja - Patryk Marcinowski posłał daleką piłkę z autu w pole karne przeciwnika - tam najlepiej zachował się Jakub Korchowiec, który strzałem głową zdobył swoją premierową bramkę w barwach "Jodły"!

0:1 (10’ minuta) – Jakub Korchowiec / asysta Patryk Marcinowski

Po kwadransie gry przebojowym rajdem popisał się Paweł Żuraw, który po minięciu kilku zawodników pokusił się o uderzenie – bramkarz miejscowych obronił nogą, co przypominało parady golkiperów piłki ręcznej.

22’ minuta to dalekie podanie z linii obrony od Jana Szostaka – piłkę przejął Franciszek Sarzyński i podwyższył prowadzenie swojej drużyny!

0:2 (23’ minuta) – Franciszek Sarzyński / asysta Jan Szostak

W 30’ minucie indywidualną akcją popisał się Mariusz Płoszaj, który po minięciu kilku rywali zagrał na lewe skrzydło – dośrodkowana wzdłuż bramki futbolówka trafiła do Krzysztofa Plichty, którego strzał bramkarz obronił – a jakże – nogą.

Miejscowi odpowiedzieli po niespełna 120’ sekundach – piłka przeleciała jednak obok bramki strzeżonej przez Dariusza Pyża.

Kolejna akcja – niemal bliźniacza jak przy poprzedniej bramce – przyniosła trzeciego gola. Tym razem dogrywał Paweł Żuraw, a „Francesco” zdobył swoją drugą bramkę!

0:3 (36’ minuta) – Franciszek Sarzyński / asysta Paweł Żuraw

Tuż przed końcem I połowy „Jodła” ponownie „ukąsiła”. Patryk Marcinowski zagrał ze skrzydła, Krzysztof Plichta sprytnie przepuścił piłkę, która trafiła ostatecznie do Franciszka Sarzyńskiego. Ten nie zwykł marnować takich okazji i zapisał na swoim koncie klasycznego hattricka!

0:4 (44’ minuta) – Franciszek Sarzyński / asysta Patryk Marcinowski

Tuż po przerwie gospodarze zdobyli kontaktowego gola. Piłkę po strzale z rzutu wolnego Dariusz Pyż sparował do boku, tam dopadł do niej napastnik gospodarzy i zdobył kontaktowego gola.

1:4 (49’ minuta) – gospodarze

Kolejną bramkę kibice zobaczyli w 64’ minucie. Solowy rajd Pawła Żurawia, zagranie do Franciszka Sarzyńskiego i 4 gol „Francesco”!

1:5 (64’ minuta) – Franciszek Sarzyński / asysta Paweł Żuraw

___________________________________

Przełamanie "Jodły" przyszło w odpowiednim momencie. Pewne zwycięstwo pokazało, że w zespole drzemie spory potencjał. A do końca sezonu pozostały zaledwie 2 kolejki....