Jodła Przychojec Gospodarze

Radosław Warchoł

Adam Chudy Kierownik drużyny

02.05.2017

Derby Parafii ponownie na remis!

Spotkania z Łukową zawsze wywołują sporo emocji wśród zawodników oraz kibiców obydwu drużyn. Nie inaczej także było i tym razem.

Spotkanie rozpoczęło się po myśli gospodarzy. Już pierwsze akcje "pachniały" zdobyciem gola.

8' minuta to ładny rajd w wykonaniu Arkadiusza Pronia, który przedarł się na skrzydle i zacentrował w pole karne - tam najwyżej wyskoczył Patryk Marcinowski i strzałem głową zmusił bramkarza do sporego wysiłku!

Kolejna akcja miejscowych wywołała mnóstwo kontrowersji. Świetnym podaniem uruchomiony został Patryk Marcinowski, który wyszedł "sam na sam" z golkiperem przyjezdnych. Ten bezpardonowo poza polem karnym sfaulował młodego napastnika "Jodły". Zarówno kibice jak i zawodnicy z Przychojca domagali się czerwonej kartki, ale arbiter spotkania był wyjątkowo pobłażliwy i ukarał winowajce jedynie żółtym kartonikiem,

Niespełna 120' sekund później piłka wpadła do siatki gości, ale sędzia boczny dopatrzył się w tej akcji pozycji spalonej.

Goście od czasu do czasu starali się atakować i jedna z takich akcji przyniosła im powodzenie tuż przed końcem I części spotkania.

0:1 (43' minuta) - Marek Baj

Po zmianie stron gospodarze jeszcze mocniej ruszyli do ataku, co przyniosło im powodzenie. To była niezwykle efektowna akcja! Piłka wędrowała jak po sznurku - ostatecznie Jakub Korchowiec uruchomił na skrzydle Tomasza Chmurę, który pięknym podaniem asystował Patrykowi Marcinowskiemu!

1:1 (52' minuta) - Patryk Marcinowski / asysta Tomasz Chmura

Goście starali się niemal natychmiast odpowiedzieć - w dobrej sytuacji instynktowną obroną popisał się Dariusz Pyż!

W 80' minucie Łukasz Kaczor zastąpił Marcina Zawadzkiego i omal nie został bohaterem meczu - po jego niesygnalizowanym uderzeniu bramkarz gości z najwyższym trudem przeniósł piłkę nad poprzeczką!

Pomimo prób obu drużyn wynik nie uległ już zmianie i - podobnie jak na jesieni - zespoły podzieliły się punktami.